Loading...
Co je kundalini jóga?2017-12-20T23:44:09+00:00

Je to klíč ke dveřím do Vědomí

Na internetu můžete najít o Kundalini joze základní informace, co to vlastně je.  Tyto informace vám mohou dát určitý náhled co je  Kudnalini joga je, ale tento náhled nikdy nemůže v pravdě zodpovědět otázku, co to vlastně Kundalini joga je. Nemůže nahradit váš osobní prožitek a zkušenost a vytvořit vám váš náhled do světa Kundalini jogy.

Pravá joga je jen jedna. Je jako cesta. Jednotlivci mohou jít stejnou cestou a každý bude mít rozličný prožitek. Jedno je však opravdu zajímavé, že kdo Kundalini jogu ochutnal i přestože na každého člověka působí jinak, cvičící se shodují, že zažívají v těle krásnou lehkost, volnost, průtok a v nitru vnímájí klid, radost. Po mnoha sdíleních  s cvičícími zjišťuji,  jak rychlý efekt má. Mnoho lidí se během několika lekcí zklidnilo, nahlížejí na své problémy jakoby se shora. Velmi rychle se také regeneruje celé fyzické tělo.

Mnoho lidí Kundalini jogu cvičí kvůli zdravotnímu stavu, mnoho lidí sdílí, že ji cvičí protože jsou více šťastnějsí a někteří Kudnalini jogu berou jako svou duchovní cestu růstu ve vědomí, transformace a cestu do Jednoty. Kundalini joga je velmi flexibilní a každý si v najde to co potřebuje.

Kundalini joga je opravdu vyjímečného.  V dnešním čase Vodnářského věku, kdy je na nás kladen velký tlak,  se tento tlak  projevuje na všech úrovních našeho života.  Mnohdy jsem pod nánosem tohoto tlaku tak stažení a zahlcení, že pomalu podléháme nemocem, stresu, chybí nám energie. Systém Kundalini jogy je  bezpochyby jeden z nejefektivnějších nástrojů k adaptaci na změny, které nám přináší právě začínající „Éra Vodnáře“.  Mluví se o ní jako o „józa vědomí“, protože kromě posílení, revitalizace fyzického těla ovlivňuje naše vzorce, naprogramované již v prenatálu, dále v rodině a také programy a vzoce dané společností.  Tyto programy řídí a ovlivňují náš život aniž bychom si toho byly vědomi .  KUNDALINI JOGA JE TECHNOLOGIE VĚDOMÍ.  Já ji vnímám jako způsob vnímání života a reality. Pro svou sílu byla po tisíciletí předávána jen vyvoleným lidem a panovníkům.

Kundaliní jóga – to jsou pružná záda, klouby, silná imunita, dobře fungující nervový, endokrinní a reprodukční systém, láska k sobě, otevřenost v komunikaci s lidmi, důvěra ve svou vlastní sílu, zručnost a umění vidět krásu ve všem kolem nás a proces probuzení.

Kundalini joga je určena i pro maminky na mateřské dovolené, pro seniory, pro ty z vás, kteří máte sedavé zaměstnání nebo zaměstnání, kde je kladen na člověka velký stres, ale i pro lidi, kteří chtějí ve svém životě změnit náhled a postoj ke svým problémům a duchovně růst.

Kundaliny joga je unikátní, přímý, rychlý a moderní soubor cvičení, která odpovídají tempu života současného člověka.

Kundalini jogu otevřel západu v uceleném celostním systému  Jogi Bhajan. Díky tomutu systému jsou lektoři, kteří jsou certifikovaní a akreditovaní a mohou  vás erudovaně seznámit a zasvětit s touto Královskou jogou, která je obrovským prožitkem.

Má vliv omlazující a ozdravující, zahrnuje v sobě dynamická cvičení i statické pozice – asány, dechová cvičení, meditace a zpívání manter, relaxaci, hru na gong.

Lekce trvá 1.5 hod a zahrnuje

  • Rozcvička, protažení, uvolnění

  • Krije – sestava cvičení na dané téma

  • Relaxace- která je velmi důležitá a integruje v sobě předešlou Kriji

  • Meditace, mantry

  • Hra a relaxace s gongem

Studovala jsem v Indii na Oneness Univerzitě 11 druhů jog. Prošla jsem i u nás a v zahraničí mnoho lekcí rozličných názvů a druhů.  Každá z jog se zaměřovala na určitou část například Hatha jóga (fyzické tělo) Nada a Mantra joga (vnitřní zvuk). Kundalini jóga také spojuje většinu částí většiny jóg, využívá všechny tyto techniky, a tak se pozitivní efekt a síla transformace jednotlivých technik umocňuje.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte. SOUHLASÍM